Jak założyć FanPage na Facebook

Posted by on Mar 14, 2015 in Bez kategorii | Możliwość komentowania Jak założyć FanPage na Facebook została wyłączona

Mając już wybraną domenę oraz hosting utrzymujący naszą stronę internetową można propagować naszą stronę na różnych portalach społecznościowych. Jednym z nich jest Facebook.

Wprawdzie moje prywatne zdanie jest takie, że marne są tego skutki  ale żeby to stwierdzić niestety trzeba tego doświadczenia nabrać. Uważam, że w najbliższym czasie bańka internetowa serwisu społecznościowego Facebook pęknie i w tym kontekście mało celowe jest takie propagowanie serwisu ale może ktoś wejdzie (dowie się) poprzez ten kanał informacyjny o naszej stronie – tak jak już pisałem w moim przypadku poprzez ten kanał zanotowałem znikomą ilość użytkowników – może to być kwestia moich złych umiejętności lub profilu serwisów, które prowadzę a ogólnego profilu użytkowników serwisu społecznościowego (głównie ten kanał informacyjny wykorzystuje młodzież – wprawdzie inni użytkownicy również posiadają tam swoje konta (np. ja) ale raczej z ciekawości).

Przejdźmy zatem do meritum sprawy tj. czynności jakie należy wykonać aby założyć własne Fan Page na Facebook`u:

1. W pierwszej kolejności musimy zalogować się na nasze konto, które musimy posiadać aby założyć Fan Page na Facebook

2. Po zalogowaniu się na konto musimy przejść na sam dół strony naszego profilu na Facebook. Powinniśmy widzieć stopkę strony z linkami jak poniżej:

Rys. 1 – Procedura zakładania Fan Page na FaceBook

3. W stopce linków należy kliknąć na odnośnik do „Utwórz stronę”. Pojawi się następujące okno:

Rys. 2 – Procedura zakładania Fan Page na FaceBook

4. Po pojawieniu się powyższego okna mamy do wyboru szereg opcji zakładania stron. Dla nasz najbardziej interesującą będzie opcja „Marka lub produkt”. Po jej kliknięciu pojawi się poniższe okno. W nim musimy wybrać opcję „Strona internetowa”, wpisać nazwę swojej strony internetowej oraz zaakceptować regulamin usługi.

Rys. 3 – Procedura zakładania Fan Page na FaceBook

5. Po wykonaniu tych czynności pojawi nam się kolejne okno, w którym będziemy konfigurować kolejne elementy naszej Fan Page. W pierwszej kolejności dodajemy zdjęcie profilowe. W naszym przypadku będzie to logo strony lub inny element kojarzący się z nasza stroną internetową:

Rys. 4 – Procedura zakładania Fan Page na FaceBook

6. Po dodaniu zdjęcia profilowego przychodzi czas na doszczegółowienie podstawowych informacji o naszej stronie:

Rys. 5 – Procedura zakładania Fan Page na FaceBook

7. Po wpisaniu podstawowych informacji o naszej stronie zapisujemy informacje i Fan Page na Facebook jest już założony.

Rys. 6 – Procedura zakładania Fan Page na FaceBook

8. Poniżej widok „Panelu administratora” gdzie możemy poustawiać jeszcze dodatkowe opcje naszego profilu.

Rys. 7 – Procedura zakładania Fan Page na FaceBook

9. Poniżej strona konfiguracyjna Fan Page na Facebook. Warto odnotować, że od niedawna aby nadać indywidualna nazwę naszego profilu na facebook (czyli nazwę typu http://facebook.pl/nasza_strona) niestety należy posiadać co najmniej 25 fanów. Dopóki ich nie posiadamy otrzymujemy nadaną przez system nazwę użytkownika.

Rys. 8 – Procedura zakładania Fan Page na FaceBook

W związku z tym, że zbieram tych 25 fanów aby nadać indywidualną nazwę użytkownika kliknij na górze strony w ikonkę Facebook lub kliknij ten odnośnik oraz dodaj tą stronę jako fan.

Mam nadzieję, że ten przewodnik przydał Ci się w utworzeniu swojej Fan Page na Facebook i z niego skorzystasz.

Zapraszam do dyskusji.